Rutubet Giderme

Genel 2 hafta önce tellioglu


Rutubetin Zararları
Rutubet nem olarak da bilinen, eşyalarımıza, sağlığımıza, evimize ve ya da ofisimize zarar veren önemli bir problemdir. Havada bulunan su buharının artması ile birlikte ortaya çıkan problem ile mücadele etmenin en kolay yolu ev tipi rutubet giderici cihaz kullanmaktır. Cihaz ortamdaki fazla nemi kurutarak nem problemi ile mücadele eder.
Nem (Rutubet) Nedir, Nasıl Oluşur?
Nem havada bulunan su buharıdır. Havada bulunan su buharı oranı arttığında ortamda ıslaklık başka bir deyişle rutubet sorunu oluşur. Artan su buharı beton yüzeylerde ve eşyalar üzerinde yoğuşarak suya dönüşür ve ıslaklığa neden olur. Nemin artması küf mantarının üremesine neden olur ve ortamda küflenme oluşur. Küflenmeyle birlikte yoğun küf kokusu da meydana gelir. Rutubet problemi, hayat kalitemizi düşüren, sağlığımızı ve eşyalarımızı tehdit eden önemli bir sorundur. Rutubet giderici cihaz ortamda bulunan ıslaklığı yok etmek ve nem problemi ile mücadele etmek için tasarlanmıştır. Problemle mücadelede etkili ve kesin çözüm sağlar.
Rutubet gidericiler havada bulunan su buharını hava ile birlikte içine çeker. Su buharı burada yoğuşarak suya dönüşür. Cihaz özellikle ev ve ofislerde ortaya çıkan nem problemi ile mücadelede kullanılan ve sorunu profesyonel anlamda çözüme kavuşturan bir cihazdır.
Rutubet Oluşumu Nasıl Engellenir?
Rutubet oluşumunu engelemek için bazı önlemler alınabilir. Evinizin ısı yalıtım problemini ortadan kaldırmanız problemle baş etmek için yapacağınız şeylerin başında gelir. Isı değişikliği nemin oluşmasında önemli bir faktördür. Evinizi sürekli havalandırın. Özellikle kış aylarında sürekli kapalı kalan evlerde rutubet oluşumu daha hızlı gerçekleşir. Bu nedenle sadece güzel havalarda değil yaz kış evinizi havalandırmaya özen gösterin. Yemek yaparken ve duş alırken yoğun buhar oluşur. Bu kaçınılmazdır. Ancak banyoyu ve mutfağı sürekli havalandırmak buharın çıkışını hızlandırır. Bu nedenle duş sonrasında ve yemek yaparken ortamı havalandırmaya özen gösterin. Eğer rutubet oluşmuşsa mutlaka profesyonel anlamda önlem alın. Rutubet giderici cihaz ile ortamda oluşan rutubeti yok edebilirsiniz.
Rutubetle mücadelede geç kalmak hem maddi kayıplara neden olur hem de astım, bronşit, romatizma gibi hastalıklara davetiye çıkarır. Bu nedenle evinizde oluşan rutubet problemi ile geç kalmadan mücadele etmelisiniz.

Rutubet Giderici Cihaz Rutubet Giderme Cihazı