Burberry Güneş Gözlüğü

Moda 3 hafta önce dedekorkud


Burberry Güneş Gözlüğü
Thomas Burberry tarafından 1856’da kurulan simge haline gelmiş olan ünlü İngiliz markası Burberry Christopher Bailey’nin kusursuz yaratıcılığı ile moda dünyasına her sezon harika koleksiyonlar sunmaktadır.
Burberry 150 yıllık köklü bir İngiliz modaevidir. Trençkottan çanta ve parfüme farklı ürün kategorileri bulunan, en bilinen lüks markalardan biridir. Markanın sembolü olan baklava deseni gözlüklerde de kullanılmaktadır.
Yüz hatlarınızla uyumlu, tarzınızı tamamlayacak en doğru gözlüğü birlikte bulalım.


Güneş gözlüğünü güneş ışınlarından korunmak için şık bir aksesuar olarak kullanıyoruz. Güneş gözlüğünün asıl işlevi, gözleri güneşin yaydığı ultraviyole ışınların neden olabileceği hasarlardan korumaktır. Özellikle son yıllarda ozon tabakasındaki incelmeyle birlikte, ultraviyole ışınların zararları çok daha fazla artmıştır. Bu ışınlar, aynı güneşin cildimizdeki etkisi gibi gözlerimize de zarar vererek zedeler. Uzun dönemde katarakt gibi görme kaybına bile neden olabilecek rahatsızlıklar oluşturur. Ultraviyole etkisi karda, kumda ve suda daha fazladır. Açık renk gözlere ve deriye sahip olan kişiler daha fazla risk altındadır. Ultraviyole ışınların en kuvvetli geldiği dönem ilkbahar ve yaz aylarında, 10 ile 16 saatleri arasıdır.

güneş gözlüğü sağlık moda burberry erkek kadın